Growing the herd: Marketing Project Manager vacancy

As 2023 is gaining momentum, we can see an increasing amount of new potential projects we will be working on within the nearest future. We’ve decided to arm our Project Coordination Team with an additional member. Feeling up to the task? Check the details of the vacancy below to learn more!

About Urban Jungle Agency:

Urban Jungle is a creative shop for the real estate & architecture industry. We help to build irresistible products & captivate the target group with gorgeous imagery, unique stories, effective tools & engaging activities.

Offer details:

*scroll down for the polish version*

POSITION:

Marketing Project Manager

WHERE:

Warsaw, Śródmieście

SALARY:

Depending on competence: PLN 9,000 - 13,000 gross

FORM OF EMPLOYMENT:

Stationary work, permanent full-time job, with any form of contract (employment contract or B2B)

CONTACT:

contact@urbanjungle.agency

TASKS:

  • coordination of marketing projects for agency’s clients

  • close cooperation and work planning with 2D and 3D teams as well as with other project coordinators

  • ongoing contact and maintaining relationships with clients

  • coordinating and verifying the work of subcontractors

  • planning marketing activities together with clients

  • organization of working meetings, ultimately in the design thinking methodology

  • development of project schedules and cost estimates

  • preparing recommendations in the field of project and brand communication

REQUIREMENTS:

  • proven experience in independent implementation of large marketing projects on the real estate market

  • fluent use of Polish and English in speech and writing

  • knowledge of real estate and marketing market trends and key players of the industry

  • familiarity with the Design Thinking methodology

  • excellent interpersonal communication skills

  • creative problem-solving skills

  • ability to work under time pressure

  • knowledge of marketing communication, digital marketing, and real estate marketing

WE OFFER:

  • employment based on the selected legal form (employment contract or B2B),

  • salary between 9000 - 13000 gross, depending on experience,

  • full-time job in an agency specializing in real estate marketing,

  • experienced team ready to share knowledge and experience,

  • office in a great location - Skylight (office part of Złote Tarasy).

Please include the following clause in your CV:

"I agree to the processing of my personal data also for the purposes of future recruitment in accordance with art. 6 par. 1 lit. a Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and of the Council of 27 April 2016 on the protection of individuals with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data and repealing Directive 95/46 / EC (general data protection regulation)."

Polish version:

STANOWISKO:

GDZIE:

Warszawa, Śródmieście

WYNAGRODZENIE:

Uzależnione od kompetencji: 9 000 - 13 000 zł brutto

KATEGORIA:

Pełny etat, Tylko praca stacjonarna, dowolna forma umowy (umowa o pracę lub B2B)

KONTAKT:

ZADANIA​ :

  • koordynacja projektów marketingowych dla klientów agencji

  • ścisła współpraca i planowanie pracy z działami 2D, 3D i projektowym

  • bieżący kontakt i utrzymywanie relacji z klientami

  • koordynacja i weryfikowanie pracy podwykonawców

  • planowanie działań marketingowych wspólnie z klientami

  • organizacja spotkań roboczych docelowo w metodologii design thinking

  • opracowywanie harmonogramów i kosztorysów projektów

  • przygotowywanie rekomendacji z zakresu strategii komunikacji

WYMAGANIA​ :

  • poparte przykładami doświadczenie w samodzielnej realizacji dużych projektów marketingowych na rynku nieruchomości

  • płynne posługiwanie się językiem polskim i angielskim w mowie i piśmie

  • wiedza z zakresu trendów rynkowych i firm z branży nieruchomości

  • znajomość metodologii Design Thinking

  • doskonałe umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej

  • umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów

  • zdolność pracy pod presją czasu

  • wiedza z zakresu komunikacji marketingowej, digital marketingu i marketingu nieruchomości

OFERUJEMY​:

  • zatrudnienie na podstawie wybranej formy prawnej (umowa o pracę lub B2B),

  • wynagrodzenie w wysokości  9000 - 13000 brutto w zależności od doświadczenia,

  • pracę na pełen etat w agencji specjalizującej się w marketingu nieruchomości,

  • doświadczony zespół gotowy podzielić się wiedzą i doświadczeniem,

  • biuro w świetnej lokalizacji - Skylight (biurowa część Złotych Tarasów).

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

W treści należy umieścić następującą klauzulę dotyczącą wykorzystania danych osobowych:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."